Kamil Dąbrowa
Zastępca Dyrektora, Biuro Marketingu Miasta, Urząd m.st. Warszawy
Dziennikarz, absolwent Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektor Programu 1. Polskiego Radia, prowadzący programu TVP2 "Kultura, głupcze".
Zastępca Dyrektora, Biuro Marketingu Miasta, Urząd m.st. Warszawy
Dziennikarz, absolwent Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, dyrektor Programu 1. Polskiego Radia, prowadzący programu TVP2 "Kultura, głupcze".
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
Doktor zarządzania UW, absolwent Matematyki, Pedagogiki Twórczości oraz studiów finansowych w Australii. Specjalizuje się w zagadnieniach przedsiębiorczości, innowacji i negocjacji. Jest adiunktem w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie; wcześniej pracował dla Fundacji "Pomyśl o Przyszłości" i jako adiunkt w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, wykładał na Uniwersytecie Warszawskim oraz na przodujących uniwersytetach w Melbourne: Monash, Deakin i Swinburne.
Autor książki „Praktyczna Teoria Negocjacji” oraz wielu publikacji w czasopismach akademickich i profesjonalnych. Zarówno w Polsce jak i w Australii prowadził własne firmy (jednoosobowe i potem spółki).
ekspertka Forum Od-Nowa
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Dolina Lotnicza
Pomysłodawca utworzenia, a od 18 lat Prezes Zarządu Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. Karierę zawodową rozpoczął w 1978 r., podejmując pracę w WSK Rzeszów. W firmie tej przez wiele lat wykonywał kierownicze funkcje w obszarach inżynierskich, marketingowych i produkcyjnych. Następnie objął funkcję Prezesa firmy Goodrich Krosno. Po 4 latach wrócił do właśnie sprywatyzowanej WSK Rzeszów (obecnie Pratt Whitney Rzeszów), gdzie pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Naczelnego przez 19 lat. Od kilku miesięcy prowadzi swą własną firmę Darecki Konsulting. Absolwent Politechniki Rzeszowskiej. Honorowy obywatel miasta Rzeszowa.
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (2009-2015)
radca generalny ds. strategicznych i innowacyjnych KPRM
Urodzony w Siemianowicach Śląskich (1968), politolog, urzędnik Służby Cywilnej.
Był dyrektorem Departamentu Służby Cywilnej w KPRM, w latach 2001-2004 w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, a następnie w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej jako podsekretarz stanu odpowiedzialny min. za zagadnienia dialogu społecznego i organizacji pozarządowych, sekretarz Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego, przewodniczący Komisji Układów Zbiorowych Pracy. Od 1995 r. pracuje w administracji rządowej pełniąc funkcje analityczne, doradcze i kierownicze. Absolwent m.in. Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (1992) i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie (1995).
polski podróżnik, zdobywca, pierwszy człowiek, który przepłynął samotnie kajakiem Atlantyk
Ukończył Politechnikę Poznańską. Zawsze czynnie spędzał wolny czas: był szybownikiem, spadochroniarzem, kolarzem, żeglarzem i sternikiem jachtowym. Kajakarzem został dosyć późno, po trzydziestce, ale od razu kajakarstwo pokochał. Dość szybko uzyskał najważniejsze odznaki kajakowe wszystkich stopni polskich organizacji oraz najwyższe międzynarodowe organizacji ICF ‒ złota ICF. Zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w 2003, skutecznie obroniony rok później, w drużynie, którą stworzył razem ze swoimi synami zaś wywalczył tytuł Drużynowego Akademickiego Mistrza Polski w Kajakarstwie Górskim w latach 2000 i 2003. Do tej pory przepłynął kajakiem ponad 93 tys. km. Najważniejsze wyprawy kajakowe: w 1989 przepłynął Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia w 13 dni; w 1999 opłynął samotnie Bałtyk „Z Polic do Polic”, w latach 2010–2011 samotny rejs przez Atlantyk, w 2013 start do II Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej z Lizbony z zamiarem przepłynięcia Atlantyku z kontynentu Europejskiego do Ameryki Północnej. Laureat licznych nagród i wyróżnień, m.in. Super Kolos 2011 (2012), Dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa nr 6 (2012), Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego stopnia złotego (2012), zwycięzca w konkursie Canoe & Kayak Magazine w kategorii „Ekspedycja Roku 2014” (2014), Traveler of the Year 2015 (2015). Publikacje: Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean (2012).
Uniwersytet Warszawski
Opiekun naukowy Zespołu Szkolnych Uwarunkowań Efektywności Kształcenia. Pedagog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Katedry Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją UW.
Instytut Filozofii i Socjologii PAN
Socjolog, profesor nauk humanistycznych, dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 2000-2012). Wykładał między innymi w Inter-University Centre for Postgraduate Studies w Dubrovniku. Był stypendystą Uniwersytetu w Heidelbergu, Nuffield College oraz Saint Ann College w Oxford University, Ohio State University, Australian National University (Canberra). Pracuje także w Collegium Civitas.
Założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A.
publicysta, współpracownik Kongresu Obywatelskiego
b. Prezes Zarządu AirHelp Poland, założyciel SaunaGrow.com, Venture Partner w Black Pearls VC
Bolesław Drapella – były prezes AirHelp Poland – spółki będącej częścią największej na świecie firmy oferującej wsparcie dla pasażerów lotniczych w zakresie prawnie należnych rekompensat za opóźnione i odwołane loty. Wcześniej również prezes Grupy Morizon SA oraz szef gratka.pl. W 2019 r. uznany pomorskim Top Managerem Roku przez Business Centre Club i Dziennik Bałtycki. W tym samym roku założył SaunaGrow.com, gdzie wraz z innymi mentorami pomaga firmom rosnąć mądrze. Wiele spotkań mentorskich odbywa się… w saunie, wspierając finansowo polski ruch hospicyjny. Autor podcastu Rozmowy Saunowe (saunagrow.com/rozmowy). Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i członek Rady Wydziału Ekspertów Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.
Kierownik Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Prof. Adam Drobniak – kierownik Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Członek zewnętrzny Rady Naukowej Głównego Instytutu Górnictwa. W 2021 r. był dyrektorem Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych. Współautor oraz koordynator prac nad Krajowym Planem Sprawiedliwej Transformacji, konsultant terytorialnych planów sprawiedliwej transformacji m.in. dla województwa śląskiego. Autor ponad 150 prac naukowych oraz ok. 100 analiz na rzecz gospodarki. Laureat Śląskiej Nagrody Naukowej (2021).
Członek Zarządu, Orange Polska
Witold Drożdż – Członek Zarządu ds. Strategii i Spraw Korporacyjnych w Orange Polska. Członek Rady Fundacji Orange. Wcześniej p.o. Prezesa Zarządu PGE Energia Jądrowa S.A. oraz Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, odpowiedzialny m.in. za rozwój społeczeństwa informacyjnego i rejestry publiczne. Ukończył prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Stanford Executive Program na University of Stanford.
pisarz
Jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Autor licznych powieści, m.in. „Xavrasa Wyżryna”, „Innych pieśni”, „Perfekcyjnej niedoskonałości”, „Lodu”, „Wrońca”, „Po piśmie” oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomka Bagińskiego „Katedry”. Laureat Nagrody Kościelskich oraz Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.
Prezydent Gdańska
Samorządowiec i prawniczka, prezydent Gdańska od 2019 r. Wcześniej zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej (2017‑2019). Pełni funkcję Wiceprezesa Rady Obszaru Metropolitarnego Gdańsk‑Gdynia‑Sopot oraz jest członkiem Zarządu Fundacji Unii Metropolii Polskich. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Paris Lodron University w Salzburgu.
Członek Zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach
Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego od jego początku. Z wykształcenia ekonomista, jest byłym dyrektorem finansowym w dużych korporacjach międzynarodowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 2005 r. doradca przedsiębiorstw w Polsce. Jest Członkiem Zarządu Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Mieszka w Sichowie Dużym w Świętokrzyskim, gdzie zajmuje się biblioteką rodzinną oraz tworzy ekologiczną winnicę.
Uniwersytet Warszawski, Przewodniczący Rady Uniwersytetu Gdańskiego, Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego
Przewodniczący Rady Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2016‑2020 pełnił funkcję prorektora ds. naukowych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 do 2016 r. był zastępcą dyrektora ds. badawczych i programów międzynarodowych w Instytucie Polityki Społecznej UW. Przez 10 lat kierował również Zespołem Polityki Migracyjnej w Ośrodku Badań nad Migracjami. Członek Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.
Uniwersytet Szczeciński
Kierownik Katedry Badań Miast i Regionów na Uniwersytecie Szczecińskim, profesor nauk o Ziemi.
Członek Zarządu wykonujący funkcję i obowiązki Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Piotr Dytko – Członek Zarządu wykonujący funkcję i obowiązki Prezesa Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Posiada bogate doświadczenie w sektorze prywatnym i publicznym. Absolwent Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także studia doktoranckie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowe studia z zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest również absolwentem studiów MBA. Przed rozpoczęciem pracy w PAIH pełnił m.in. funkcję prezesa zarządu Związku Pracodawców Business and Science Poland. Wcześniej kierował jednostkami ochrony zdrowia oraz podmiotami badawczo‑rozwojowymi w tym m.in. Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii PORT czy głównym ośrodkiem badawczym grupy kapitałowej KGHM – KGHM Cuprum.
Zastępca Dyrektora Programowego ds. edukacji, Centrum Nauki Kopernik
Z wykształcenia hydrolog, absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ponad dwadzieścia lat związana ze środowiskiem warszawskiej oświaty. Była nauczycielem, wychowawcą oraz zastępcą dyrektora I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego „Bednarska”. W latach 90. współtworzyła nowatorski program dydaktyczny i wychowawczy tej pierwszej niepublicznej szkoły w Polsce. Współpracując z Komitetem Olimpiady Geograficznej i Olimpiady Nautologicznej wspierała uczniów w rozwijaniu zainteresowań i osiąganiu sukcesów w tych dziedzinach. Budowała zespoły nauczycielskie i zarządzała szkołami prowadzonymi przez Fundację Szkoły Społecznej w Warszawie – Wesołej.
Od 2010 pracuje w Centrum Nauki Kopernik. Początkowo w Dziale Edukacji i Komunikacji Naukowej potem jako kierownik Działu Edukacji rozwijała współpracę Centrum z różnymi środowiskami edukacyjnymi. Odpowiadała m.in. za tworzenie autorskich zestawów edukacyjnych, warsztaty dla nauczycieli promujące aktywne metody nauczania, konferencję Pokazać-Przekazać, sieć Klubów Młodego Odkrywcy, program edukacji kosmicznej ESERO.
Instytut Energetyki Odnawialnej
Piotr Dziamski – absolwent Uniwersytetu Technologiczno‑Przyrodniczego na Wydz. Rolniczym (obecnie Politechnika Bydgoska) oraz CAH Dronten w Holandii, specjalizacja Rural Development. Absolwent stypendium DBU, które odbył w Instytucie Fraunhofer IWES w Kassel. Od 13 lat związany z Instytutem Energetyki Odnawialnej. Specjalista w zakresie symulacji rozproszonych źródeł energii odnawialnej. Realizował projekty B+R w zakresie integracji hybrydowych instalacji OZE w gospodarstwach rolnych.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury w latach 2007–2010, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa w latach 2000–2001
Olgierd Dziekoński urodził się w 1950 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Wiceprezydent Miasta st. Warszawy w latach 1990-1994 oraz 1999-2000. Współtworzył warszawską samorządność po demokratycznym przełomie w 1990 roku. Członek wielu organizacji zawodowych m.in.: Krajowej Rady Izby Architektów, Zarządu Rady Architektów, Zarządu Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Zarządu Unii Metropolii Polskich (1998-2006), Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN (1998-2005). W latach 2007 – 2010 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. W latach 2000–2001 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego i Budownictwa. W latach 2010-2015 Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Od 2015 r. członek Rady Fundacji Instytut Bronisława Komorowskiego.
Dyrektor w obszarze rozwoju biznesu Google Cloud w Europie Środkowo‑Wschodniej
Magdalena Dziewguć – Dyrektor w obszarze rozwoju biznesu Google Cloud w Europie Środkowo‑Wschodniej, związana ze spółką od 2014 r. Członek niezależny Rady Nadzorczej BNP Paribas. W przeszłości była m.in. Wiceprezesem Zarządu Exatel, Dyrektorem Departamentu Kluczowych Klientów w Plus GSM oraz Dyrektorem Biura Rynku Korporacyjnego Orange B2B. Założycielka fundacji edukacyjnej Digital University. Absolwentka m.in. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, University of Minnesota, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Harvard Business School.
Prezes, Instytut Humanites
Impact inwestor, innowator, doświadczony C‑Level menadżer, pionier rynku fintech w obszarze direct insurance w CEE, wieloletni Członek szeregu rad nadzorczych spółek giełdowych (m.in. CCC S.A., AmRest CE, InPost S.A., PKOBP S.A.) oraz członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW. Fundator Instytutu Humanites – think&Do tank w zakresie rozwoju Spójnego Przywództwa i kapitału społecznego, łączący systemowo tematykę Człowieka i Technologii, współzałożycielka międzynarodowego Centrum Etyki Technologii, autorka Modelu „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego, Modelu Spójnego Przywództwa™ oraz Modelu „Pętli”, Nielinearnego Modelu Długoterminowego Rozwoju Społecznego, wykładowca, mentor, juror, założyciel Akademii Przywództwa Liderów Oświaty – pierwszego w Polsce programu rozwoju przywództwa w edukacji; inicjator Międzynarodowego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny na rzecz zbliżania ludzi i przeciwdziałania samotności (udział pracodawców z 18 krajów), członek rady naukowej IDEAS NCBR. Prywatnie: niepoprawna marzycielka, żona, matka trojga dzieci lubiąca wędrówki po pustyniach świata.
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku w latach 2008-2016
Absolwentka Politechniki Gdańskiej, kierunek: inżynieria środowiska. Działalność zawodowa związana głównie z ochroną środowiska. Zaczynała od projektowania instalacji ochrony środowiska w przemyśle stoczniowym. Utworzyła i przez wiele lat kierowała Wydziałem Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Objęła stanowisko Wiceprezydenta Miasta Gdańska, a następnie Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.
Kierowała pracami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku od momentu powstania tej instytucji do 2016 roku. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zajmuje się ocenami oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, jak również ochroną przyrody, siecią Natura 2000 oraz likwidacją szkód w środowisku.
W ostatnich latach Hanna Dzikowska specjalizuje się w tematyce oddziaływania przemysłu wydobywczego na środowisko, w związku z pracami dotyczącymi poszukiwania gazu łupkowego.
radca prawny